Gönderen Konu: Pistol Dedektör  (Okunma sayısı 10667 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Victory41

• Usta
Pistol Dedektör
« : Ağustos 16, 2016, 02:51:06 ÖS »
İlk önce sayfa açılışına sevindim...

Benim yapmış olduğum Uzun menzilli tarayıcılardan bir bir video yaptım onu sizinle paylaşacağım. İlk önce Alan taramalar nasıl çalışır onun hakkında bilgi vermek istiyorum : Alan taramalar demeyelimde  ,  Uzak Menzilli alan tarayıcı cihazlar Dedektör mantığı gibi çalışır. Bu konu Vlf cihazlara benzetilebilir.
Benim yaptığım çalışmada 2 bölüm var. Birisi Tx bölümü diğeride Rx bölümü...

Uzun menzilli alan tarayıcı cihazları her zaman kullanamayabilirsiniz . Havanın nem oranına  , sıcaklık oranına hatta mevsimlere bile bağlıdır. Yağmur'da  , Kış'ta kullanamazsınız. Olası Transmitter'den göndereceğiniz sinyal , metalin üzerinde çok çok düşük voltajlar oluştursa bile o iyonların tekrar havaya karışıp Recevier ile algılanması tamamen hava şartlarının çok pürüzsüz olması gerekir. Bu nedenle bilinen Meşhur Mineoro cihazını kullanan vede o iş üzerinde uğraşanlarda aynı şeyi söylüyorlar.... O yüzden uzun menzilli tarayıcılar yaptıkk fakat çalışmadı diye üzülmeyin... Bir deneyin belki güzel hava şartlarında çalışabilir..... Gelelim bizim devremize
Bizim çalışmamızda Frekansımız 100khz. Vede Transmitter 65khz. Active vede Pasif olmak üzere 2 bölüm var. Pasif modda , alıcı kısımı  şehir ortamında herşeyden etkilenebilmekte.... Actif modda Tranmitter ile çalıştırdığım zaman bu sorun ortadan kalkıyor. Frekans band ları birbirine yakın olduğu için birbirinden etkilenmiyor ama , olası diğer manyetik alanları bozuyor vede gönderdiğimiz sinyal etrafta metal varsa onların üzerinde rezonans oluşturabiliyor.... Bu nedenle Güzel hava şartlarını beklediğim doğrudur  , tam bilimsel deney yapmak için.... İşte buda son hali :
Linkleri goremezsiniz. Kayit Olun veya Giris Yapin
« Son Düzenleme: Ağustos 16, 2016, 02:54:59 ÖS Gönderen: Victory41 »

Çevrimdışı kripto55

• Usta
  • Yeniden yeşeren umutlarim var artik..
Ynt: Pistol Dedektör
« Yanıtla #1 : Ağustos 17, 2016, 06:08:34 ÖS »
Son durum nedir usta ...calismalarla ilgili gelisme ne durumda..
Kani kaynayan cok usta var sonucu gormek icin ;)

Çevrimiçi dalgic35

• Administrator
  • Kimseyi Hor Görmeyeceksin
« Yanıtla #2 : Ağustos 17, 2016, 07:34:10 ÖS »
Victory41 ustam paylaşımların için şimdiden teşşekür ederim arazi testlerinide bekliyoruz kolay gelsin

Çevrimdışı HASAN

• Usta
« Yanıtla #3 : Ağustos 17, 2016, 08:31:56 ÖS »
başarıları nın devamını dilerim ellerine sağlık vktori ustam bu pisto de ayrım ve mesafe nedir acaba teşekkürler

Çevrimdışı Victory41

• Usta
« Yanıtla #4 : Ağustos 17, 2016, 09:05:42 ÖS »
Hepiniz sağolun ustalar. Şunu belirtelim , bir kişinin yapmayacağı şeyleri her zaman birlikten kuvvet doğar gibi bir deyimle başlatıp sizlerlede bu işleri ilerleteceğimize inanıyorum. Zira pes etmek yok. Bu işler yalan dolan diyip deneme yapmadan konuşanlara hiç gelemiyorum açıkcası. Zira mantğınıda anlattım. En basitinden Zahori gibi bir aleti yapıp 500 metreden elektromanyetik alana çalıştığını biliyorum. Mineoro gibi bbir aletinde çalıştığına inanıyorum , ve nasıl çalıştığını anlatan videolarıda var. Bizim yapmak istediiğimiz İyon dedektörü. Ve bu alet için memlekette Ca3240 bulamadım :D Ama biraz daha hızlı opamplarla denedim çalışıyor. Araziye çıkmadım. Şemasınıda paylaşıyorum : Bilgi ekleyen varsa buyursun : Multisim'de test edebilirsiniz yapmadan önce mantıklı konuşursak birşeyler yapabiliriz. Bu alet 100khz bir alıcıdır. Mineoro'da aynı sistemi kullanıyor.Ve Mineoro'da yapılır ama bu aleti yapmak için altın lazım birazda masraf.  Çünkü Altın'a 10hz pulse sinyali gönderiliyor. Kapalı plastik içerisinde bu altında bir iyon oluşup devre o altını referans alıyor. Yanlız Hex'ide var devreside onu simulastör'de çalıştıramadım.

Çevrimdışı HASAN

• Usta
« Yanıtla #5 : Ağustos 25, 2016, 01:32:44 ÖS »
viktori ustam şu bir gerçek fizik kanunlarına göre toprağa gömülen her nesne kendine göre bir sintal üretir . biz de bunu kullanarak tespit yapma şansımız var demek tavi düzdün bir devre ile bunları bulabiliriz öyle 500m olmasına da gerek yok 20 /30 m bile benim için yeterli ayrım olsa daha iyi ams olmasa da cihaz ile kontrol ederiz artık ama kesinlikle uğraşmak gerek

Çevrimdışı Victory41

• Usta
« Yanıtla #6 : Ağustos 26, 2016, 12:38:21 ÖÖ »
Bunları yaptıktan sonra demek gerekli. Tabiki , her Pistol dedektör çalışacak diye birşey yok. Ama Mineoro fg90 sanırım o modele ait bir dedektörün çalıştığını söyleyen ve alıp kullanan biriyle sohbet ettim. 25 metreden çekiyormuş. Buda bize bir ip ucu veriyor. Alan tarama demeyelimde pistol dedektörler en azından çalışıyormuş . Buna nazaran iyi anlamak bilmek araştırma yapmak gerekiyor.

Çevrimdışı HASAN

• Usta
« Yanıtla #7 : Ağustos 26, 2016, 12:32:36 ÖS »
çoğu kişilerin yanıldığ bir yer var alan tarama vb uzaktan algılama cihazları ile tespit edilen noktayı cihaz ile kontrol edip burada birşey yok deyip suçu uzaktan algılama cihazına atar peki kaç kişi bilor cihaları yüzde doksan ı sarıyı görmediğini bu durumda bu bir takım çalışması gerek yanında saf sarı ya hassas bir cihaz da gerek demek oluyor.uzun zamanların bir tecrübesi diyebiliriz

Çevrimdışı Walkman

• Üsteğmen
  • Bilmiyorsun, neden öğrenmiyorsun...(SÜMER ATASÖZÜ)
« Yanıtla #8 : Ağustos 27, 2016, 12:07:59 ÖÖ »
Arkadaşlar konu hakkında pek falz bilgiye sahip değilim ama dilim döndüğünce birşeyler yazmaya çalışayım. 
PD ile LRL yi karıştırmayalım.
PD sistem alıcı ve verici şeklinde çalışan bir sisteme sahip olup frekans bazında çalışan cihazlardır. Diğer türlerine göre daha verimli ve sağlıklı çalıştıklarını duymuştum.
LRL ile alan tarama türünde genelde aura/ bioenerji veya bazılarına göre de vücut stres katsayına bağlı olarak oluşan negatif statik elektrik yüklerinin  ortamda bulunan pozitif iyonlara çubuk vs ile yönelme işi ile çalışan/çalıştığı düşünülen bir sistemler dizisinden ibarettir. Saygılar.
« Son Düzenleme: Ağustos 27, 2016, 12:47:51 ÖÖ Gönderen: Walkman »

Çevrimdışı quentus

• Usta
« Yanıtla #9 : Ağustos 29, 2016, 06:09:46 ÖS »
tecrübelerime göre bu cihazlar sadece günün belli bir saat diliminde ve ekseriyette kütleli objeler yada emtialar için ideal.. (sınırlı kullansamda bendeki öyle) en büyük eksisi geceleri, serin havalarda , su yataklarına ve iğneli çam ağaçlarının olduğu bölgelerde biraz saç- baş yoldurması.. yada çalışmaması..