Gönderen Konu: Vlf mantiginda long range localators.  (Okunma sayısı 19113 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ender

• Usta
Ynt: Vlf mantiginda long range localators.
« Yanıtla #50 : Şubat 11, 2017, 09:34:40 ÖS »
Cepni_84 usta piknik tupunden boyut olarak büyük olması lazım.kup olarak gören ustalar oldu.Artık eseleyip test ettiler mı bilmiyorum usta.ben test Edip denemedim.Bende görüntü de metal dışarıda oluyor.

Çevrimdışı Ender

• Usta
« Yanıtla #51 : Şubat 11, 2017, 11:47:47 ÖS »
Linkleri goremezsiniz. Kayit Olun veya Giris Yapin

Çevrimdışı Ender

• Usta
« Yanıtla #52 : Şubat 11, 2017, 11:53:23 ÖS »

3 metre uzunlugunda 2 metre genişliğinde oda mezar goruntusu

Çevrimdışı Ender

• Usta
« Yanıtla #53 : Şubat 11, 2017, 11:55:45 ÖS »
buyuk oldu beceremedim kusuruma kalmayın

Çevrimdışı pro-TR

• Global Moderator
  • en iyi bildiğim hiç bişey bilmediğimdir.
« Yanıtla #54 : Şubat 12, 2017, 12:53:46 ÖÖ »
@ender, @poke3280 kusura bakmayın bir soru soracağım, siz aldığınız sinyalin derinlik bilgisini neye göre veriyorsunuz? derdim eleştiri veya itiraz değil ancak bu tip sinyal işlemelerinde alınan nominal değişim anomali yaratan objenin ebatı, derinliği ve duruş şekline göre değişir. yoksa daha önceden bilinen bir yerde yapılan ölçüm değerlerini referans alarak mı derinlik bilgisini elde ediyorsunuz? 3D programı ile oluşturuyorum derseniz bu hiç inandırıcı değil. zira 3D dediğimiz olay görsel efekt siz ne verirseniz onu gösterir

Çevrimdışı poke53280

• Usta
  • Bu ülkede, milletden daha güçlü olanı yok!
« Yanıtla #55 : Şubat 12, 2017, 02:06:00 ÖÖ »
Linkleri goremezsiniz. Kayit Olun veya Giris Yapin
@ender, @poke3280 kusura bakmayın bir soru soracağım, siz aldığınız sinyalin derinlik bilgisini neye göre veriyorsunuz? derdim eleştiri veya itiraz değil ancak bu tip sinyal işlemelerinde alınan nominal değişim anomali yaratan objenin ebatı, derinliği ve duruş şekline göre değişir. yoksa daha önceden bilinen bir yerde yapılan ölçüm değerlerini referans alarak mı derinlik bilgisini elde ediyorsunuz? 3D programı ile oluşturuyorum derseniz bu hiç inandırıcı değil. zira 3D dediğimiz olay görsel efekt siz ne verirseniz onu gösterir

Emfad'ın çekiminde 3D olarak gösterilen grafiklerde derinlik yada 3.boyut diye bir şey yok dediğiniz gibi Selami hocam.
Bu 3D ifadesi, satıcıların yada kullanıcıların yanlışlığı ya da hilesi.
Sadece x, y koordinatında okunan değer var. Bu değeri derinlik diye vermek yanlıştır, o sebeple bakarken 2d bakılması gerekir. 3D diye bakılan görüntüde 3.boyut sadece yoğunluğun seviyesini (derinliğini değil) yükseklik ya da boşluk gibi verir.

Bununla beraber derinliği yaklaşık olarak hesaplamak için birkaç püf noktası var, fakat bunun deneyip öğrenilmesi daha anlamlı olur.
Demin gönderdiğim mezar çekiminde, gerçekte metal boşluk üzerindedir ama, çekimde yanda çıkıyor. Hedef boşlukta beklenirken arada mesafe var. ;)
Ben çekime bakıp "-burası 4-5 metre var!" demiştirim. Hatta başka yöntemler de var olabilir..

Çevrimdışı pro-TR

• Global Moderator
  • en iyi bildiğim hiç bişey bilmediğimdir.
« Yanıtla #56 : Şubat 12, 2017, 02:45:13 ÖÖ »
Ustam tecrube her cihaz için gecerli, uzun sureli kullanimlarda yakalanan anomalinin metrajını bilmek olası bişey buna itirazım yok. Beni yanlış anlamayın sizin için soylemiş degilim ne varki bu piyasada adam elindeki iki cubukla cm cinsinden bilgi veriyor, gulermisin ağlarmısın

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ender

• Usta
« Yanıtla #57 : Şubat 12, 2017, 09:28:52 ÖÖ »
Selami usta derinlik konusu poke ustaya katılıyorum.bizim alıcı sensör var toprağa sinyal göndermiyor.dolaysiyla derinlik ölçümü net olmuyor.Değişik tekniklerle yaklaşık derinlik bilgisi alabiliyorum.